5 rzeczy, które warto wiedzieć o pracy na kamerkach

Cześć,
Postanowiłam, że pierwszym wpisem na blogu będzie kilka punktów, które rozwieją Twoje wątpliwości dotyczące pracy na kamerkach. Jest on kierowany do osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem tej pracy i do osób, które są po prostu ciekawe.
Mam nadzieję, że wpis pomoże Ci podjąć decyzję albo zaspokoi Twoją ciekawość.
Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na trapiące Cię pytanie, to napisz w komentarzu :)


1. Zarobki
"Ile zarabia się na kamerkach?" to najczęstsze pytanie, odpowiadam na nie "zależy".
Dzisiaj w cztery godziny zarobisz 1000 złotych, a w ciągu kolejnych dwóch dni zarobisz tylko 300 złotych. Takie uroki pracy jako freelancer.
Mogę powiedzieć, że zarobki na polskich kamerkach oscylują od 3000 złotych do 10 000 złotych, a nawet więcej, miesięcznie, ale to zależy.

Od czego zależą zarobki na kamerkach?
Jest dużo czynników wpływających na Twoje zarobki, są to między innymi: jakość transmisji, regularność pracy, oferowane przez Ciebie usługi, a nawet Twój nastrój jest kluczowy. Jeśli jesteś wkurzona/y to napij się meliski lub zrezygnuj z tego dnia z transmisji, bo widzowie wyczuwają Twój nastrój i niechętnie będą Cię odwiedzać.
Są też czynniki, na które wpływu nie mamy jak dzień tygodnia, miesiąc, święta, a nawet wydarzenie sportowe odbywające się danego dnia.
W niedzielę wieczorem widzów będzie mniej, ponieważ większość rano wstaje do pracy, podczas meczu piłki nożnej ludzie wolą siedzieć przed telewizorami, a w wakacje lub święta Bożego Narodzenia ludzie często wyjeżdżają i spędzają czas z rodziną, ale nigdy nie można być pewnym, co przyniesie nam transmisja.


2. Anonimowość
Zawsze jest ryzyko, że zostaniesz rozpoznana/y nawet jeśli zachowałaś/eś wszelkie środki ostrożności. Wystarczy jedna osoba, która Cię pozna i wszyscy Twoi bliscy mogą się o tym dowiedzieć.
Po za tym, w internecie nic nie ginie.
Transmisje są nagrywane przez użytkowników, a niekiedy automatycznie i wrzucane na strony jak camwhores, webcambabes, chomikuj i typowe strony porno jak xnxx, xvideos lub pornhub.
Oczywiście te nagrania można usunąć, o czym napiszę w osobnym poście, ale mimo to filmiki nadal krążą w internecie.


3. Wygląd
"Czy trzeba mieć jakiś określony typ wyglądu do takiej pracy?" to kolejne pytanie, które często słyszę.
Nie, nie trzeba. Świetne jest to w kamerkach, że każda osoba znajdzie swoje grono sympatyków. Możesz mieć nadwagę, krzywe nogi lub ich brak i dobrze zarabiać, bo każda osoba jakkolwiek wygląda znajdzie swoich adoratorów.
Nie wstydź się swojego ciała i wyglądu, baw się kamerą, zmieniaj jej położenie, szukaj kadrów oraz pozycji, w których czujesz się najatrakcyjniejsza/y.
Osoby, które wbijają się w kanon urody mogą mieć więcej widzów i więcej zarabiać, ale nie jest to regułą, bo nie jest najważniejszy wygląd tylko to jaki masz kontakt z widzami.


4. Podatki
Tak, pracując na kamerkach musisz odprowadzać podatki. Jest to działalność artystyczna.
Najlepiej udać się do osoby zajmującej się księgowością, która pomoże Ci z tym wszystkim, ale należy być ostrożnym, bo nie wszyscy traktują pracę na kamerkach jako pracę i możesz się spotkać z negatywną reakcją.
Instrukcja jak odprowadzać podatki z pracy na kamerkach jest w trakcie tworzenia, gdy tylko będzie gotowa udostępnię ją na blogu.

Jeśli nie chcesz czekać to polecam, abyś skontaktowała/skontaktował się z Sex Work Polska, współpracuje z nami księgowa, która wszystko Ci wytłumaczy :)


5. Co musisz?
Nie ma narzucone, co musisz robić lub pokazywać, podczas transmisji możesz nic nie robić. Możesz siedzieć, jeść kanapkę (jeśli regulamin pozwala na jedzenie podczas transmisji) i rozmawiać z widzami niekoniecznie na tematy związane z seksem.
Nie musisz pokazywać twarzy, nie musisz się rozbierać, nie musisz się masturbować.
Ty jesteś swoim szefem i to Ty decydujesz jak będą wyglądać Twoje show.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Heja, dzięki za wskazówki! Dobry Wpis. :)

Popularne posty

Showup.tv - zalety i wady.

Jak zacząć zarabiać na czacie erotycznym?

Podatki - jak rozliczyć przychód z kamerek?