Showup.tv - zalety i wady.

Mam długi staż na Showup.tv, naszej rodzimej stronie z kamerkami, która nie ma w Polsce konkurencji. Jest Zbiornik.tv, gdzie również można transmitować i zarabiać, ale Showup góruje, jeśli chodzi o polskie czaty erotyczne.
Jeśli zdecydowałaś/eś się, żeby zacząć zarabiać na Showup to przedstawię kilka minusów oraz plusów.
Zacznę od minusów, ponieważ jest ich dosyć sporo, ale nie mam na celu na wstępie zniechęcić Cię do tej strony, tylko pokazać możliwe ryzyka oraz niedogodności związane z transmitowaniem na polskiej stronie.


Minusy:

1. Wysokie ryzyko zostania rozpoznaną/rozpoznanym
Jest to polska strona, więc nawet zachowując środki ostrożności, takie jak ukrywanie twarzy, transmitowanie w miejscu, gdzie nie występują charakterystyczne elementy umożliwiające identyfikację lub ukrywanie tatuaży (polecam do tego Dermacol) - trzeba się zawsze liczyć z szansą na to, że ktoś Cię rozpozna (np. po głosie, sposobie śmiania się czy po odgłosach w tle).


2. Znalezienie się w internecie
Polska widownia jest stosunkowo mała i dość specyficzna. Nie wszyscy są tam, żeby odprężyć się oglądając show czy po prostu "zwalić i zapomnieć"; jest wiele szyderców, którzy robią screenshoty lub nagrywają transmisje i udostępniają na stronach  typu ChomikujCamwhoresNudespreeCamvault, a nawet na Pornhub, xvideos, xnxx.
Można je zgłosić powołując się na prawa autorskie, wystarczy wypełnić krótki formularz i nagrania zostają usunięte, ale nie na każdej stronie jest to takie proste. Strony wręcz utrudniają zgłaszanie nagrań, bo jest im po prostu nie na rękę usuwanie filmików, dzięki którym zarabiają.
Jednak nawet jak uda Ci się w końcu wyegzekwować usunięcie nagrania, to najczęściej poszło ono już w świat i zostanie ponownie udostępniane, a także będą pojawiać się nowe, których linkami użytkownicy będą się dzielić między sobą m.in. na Wykopie lub nieoficjalnym forum Showup - Showsu.


3. Brak urozmaiceń
Strona nie posiada żadnych urozmaiceń, które mogą pomóc osobie transmitującej, umilić jej oraz widzom czas.
Brakuje mi na Showup możliwości sprzedaży własnych klipów, zdjęć lub bielizny.
Brak mi również możliwości nadaniu komuś tytułu moderatora, którego funkcją jest pilnowanie porządku na czacie podczas Twojej transmisji czyli np. banowanie upierdliwych sępów.
Nie ma również "tipping games" czyli gier, w których widz może wziąć udział rzucając napiwek. Są to gry typu koło fortuny, rzut kością czy token keno, które możemy znaleźć na Cam4 oraz na Chaturbate w formie tzw. aplikacji lub botów.
Tak to wygląda na Cam4 oraz Chaturbate:
4. Limit wypłat
Kiedyś minimalną ilością żetonów, aby dokonać wypłaty było 1000 żetonów (100 złotych). W tej chwili jest to 10000 żetonów (1000 złotych), co jest problematyczne dla osób, które potrzebują dostać szybko pieniądze po transmisji albo występują rzadko. Jednak, jeśli masz w znajomych osoby, które transmitują na Showup to zawsze możecie się złożyć i wspólnie wypłacić pieniądze :)


5. Brak popytu na męskie transmisje
Showup nie jest dobrym miejscem dla mężczyzn, mają bardzo małą widownie, a zarobki... Cóż, ciężko mi powiedzieć jako, że jestem kobietą.
Dużo mężczyzn występuje na Showup, bo chce zarobić kilka żetonów, które potem wydadzą na prywatną transmisję u swojej ulubionej modelki.
Mężczyznom polecam Cam4 i Chaturbate, tylko te dwie strony przychodzą mi do głowy.
Obiecuję jednak poszperać troszkę więcej na ten temat.
Uwaga: klientami wśród camboys są głównie geje, jeśli Ci to nie odpowiada to niestety, ale nie odnajdziesz się na kamerkach.


6. Zakaz podawania kontaktu
Na Showup jest kategoryczny zakaz podawania kontaktu, co jest dla mnie minusem, ponieważ nie mam możliwości m.in. sprzedaży swoich klipów lub promowania swoich mediów społecznościowych, ale jednocześnie uważam to za plus, ponieważ w jakiś sposób chroni to Twoją prywatność i zmniejsza to ryzyko zostania oszukaną/oszukanym.


Plusy:

1. Przejrzysty interfejs
Uważam, że Showup w porównaniu do popularnego MyFreeCams lub Chaturbate, posiada bardzo estetyczny, przejrzysty oraz nowoczesny interfejs. Jest on bardzo łatwy w obsłudze.
Jeśli jednak potrzebujesz pomocy to wkrótce wrzucę post, gdzie przedstawię, co i jak.


2. Prywatne transmisje w postaci szablonów
Na Showup prywatne transmisje ustawiasz w postaci szablonów, gdzie opisujesz, co oferujesz na transmisji, ustalasz czas i cenę.
Na zagranicznych stronach prywatne transmisje głównie działają na zasadzie "tokens per minute" czyli ustalasz, ile chcesz otrzymywać za minutę prywatnej transmisji i to, ile zarobisz zależy od tego jak długo widz będzie na pokazie. Nie ma pewności, czy widz zostanie na 30 minut czy może ucieknie bez słowa po dwóch minutach, a na Showup, gdy widz wyjdzie z prywatnego pokazu to wystarczy odczekać trzy minuty i jeśli nie wróci to żetony trafiają do Ciebie.


3. Łatwe i szybkie wypłaty
Żeby wypłacić żetony wystarczy, że podasz imię i nazwisko oraz numer konta. Strona ma czas do 7 dni roboczych, aby zrealizować przelew, ale w praktyce są to 1-2 dni, a pieniądze są na Twoim koncie są popołudniu około 15:00. Przelewy są dyskretne, nie podają w tytule przelewu nazwy strony.
Wyglądają one w ten sposób:


Podsumowując - Showup jest moją ulubioną stroną do transmitowania mimo tak dużej ilości minusów, ponieważ tam najlepiej się bawię, mam grono swoich stałych widzów, z którymi mogę po prostu pogawędzić, czego na innych stronach jeszcze nie miałam okazji doświadczyć.
Jest tam bardzo luźna atmosfera oraz poza stałymi widzami to również mam wiele znajomych wśród transmitujących, wspieramy się nawzajem i pomagamy sobie.
Showup to mała, doskonale mi znana społeczność, gdzie się odnajduję. Nie jest to miejsce dla każdego, ale myślę, że warto spróbować.

Komentarze

Gość pisze…
Podaj link do swojego profilu.
Barbarella pisze…
Wszystko jest w kolumnie po lewej stronie...
Anonimowy pisze…
Dzięki za post, szkoda, że wygląda na to, że faceci chcący nadawać raczej nie mają czego szukać na Showup.tv.
Anonimowy pisze…
A czy takie wpływy wypłat są legalne??
Można miesięcznie wypłacać pieniądze i nikt nas nie skontroluje??? Bank nie zgłosi nigdzie ??
?
Barabella pisze…
Tak, zarabianie na kamerkach jest jak najbardziej legalne. Należy się nawet z tego rozliczać.
Bank nie zgłasza tego do Urzędu Skarbowego, to już w naszej gestii jest rozliczać się z dochodów.

Popularne posty

Jak zacząć zarabiać na czacie erotycznym?

Podatki - jak rozliczyć przychód z kamerek?